W utrzymaniu wszystkich drewnianych powierzchni w dobrym stanie niezbędna jest regularna dbałość o nie, czyli przeprowadzanie renowacji drewna. Od czego najlepiej zacząć? Aby przeprowadzić cały proces właściwie i z sukcesem, należy przede wszystkim dobrze oczyścić drewniane powierzchnie, nawet w miejscach trudno dostępnych. Trzeba również pamiętać o usunięciu starych powłok, czasami konieczne są też drobne naprawy. Renowacja drewna nie musi być jednak czasochłonna i skomplikowana, jeśli tylko zdecydujemy się na profesjonalne i nowoczesne techniki oczyszczania.

Oczyszczanie i sodowanie drewna

Drewno to szczególny materiał o niezwykle delikatnej fakturze. Do jego czyszczenia nie możemy użyć przypadkowych środków, ponieważ mogą trwale uszkodzić jego powierzchnię. Popularnymi metodami w oczyszczaniu drewna są między innymi: użycie papieru ściernego, szlifierki czy druciaka. Są to jednak dość inwazyjne sposoby, przy których nietrudno o zarysowania. Można to zrobić zdecydowanie szybciej i bezpieczniej, wykorzystując technikę sodowania drewna, która

Nasze usługi wykonujemy we Wrocławiu, ale także w całym kraju! Jeżeli szukasz najlepszego sposobu oczyszczania drewna, skontaktuj się z nami.