W utrzymaniu wszystkich drewnianych powierzchni w dobrym stanie, niezbędna jest regularna dbałość o nie, czyli przeprowadzanie renowacji drewna. Jest surowcem niezwykle podatnym na uszkodzenia i szkodliwe warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy cieszyć się jego pięknem przez długie lata, zadbajmy o właściwą renowację. Od czego najlepiej zacząć?

Aby przeprowadzić cały proces właściwie i z sukcesem, należy przede wszystkim dobrze oczyścić drewniane powierzchnie, nawet w miejscach trudno dostępnych. Trzeba również pamiętać o usunięciu starych powłok, czasami konieczne są też drobne naprawy. Renowacja drewna nie musi być jednak czasochłonna i skomplikowana, jeśli tylko zdecydujemy się na profesjonalne i nowoczesne techniki oczyszczania.

Oczyszczanie i sodowanie drewna

Drewno to szczególny materiał o niezwykle delikatnej fakturze. Jest to materiał naturalny, nic więc dziwnego, że warunki atmosferyczne – słońce, wiatr, opady deszczu, mróz, a także grzyby i owady, z czasem powodują jego niszczenie. Do jego czyszczenia nie możemy użyć przypadkowych środków, ponieważ mogą trwale uszkodzić jego powierzchnię. Popularnymi metodami w oczyszczaniu drewna są między innymi: użycie papieru ściernego, szlifierki czy druciaka. Są to jednak dość inwazyjne sposoby, przy których nietrudno o zarysowania. Można to zrobić zdecydowanie szybciej i bezpieczniej, wykorzystując technikę sodowania drewna, która

Sodowanie pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych efektów niż tradycyjne metody oczyszczania drewna, takie jak szorowanie czy mycie gąbką. Jest również znacznie bezpieczniejsza i nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia delikatnej, drewnianej powierzchni. Zaletą sodowania drewna jest bardzo dokładne czyszczenie, dzięki czemu drewno jest w stanie wchłonąć więcej środków przeznaczonych do impregnacji. Sama impregnacja to usługa bardzo popularna we Wrocławiu, gdyż pozwala na zabezpieczenie drewna przed różnymi czynnikami atmosferycznymi i fizycznymi. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich preparatów możemy cieszyć się piękną, zadbaną strukturą drewna, przez długie lata. Wyróżniamy różne rodzaje impregnacji – powierzchniową, ciśnieniowo-próżniową oraz głęboką.

Nasze usługi wykonujemy nie tylko we Wrocławiu, ale także w całym kraju! Duży zasięg usług sprawia, że każdy może skorzystać z naszej oferty. Jeżeli szukasz najlepszego sposobu oczyszczania drewna, skontaktuj się z nami. Chętnie podejmiemy się każdego zlecenia, gwarantując terminowe i sprawne wykonanie powierzonych zadań, dokładność oraz pełen profesjonalizm.